Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed  | 

İcra ihalesi

| Genel | 01 March 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

sold1İcra ihalesi, alacak ve borç münasebeti nedeniyle ortaya çıkan bir işlemdir. Alacaklının borcunu borçludan ödemeyi alamadığından dolayı alacağını tahsil edebilmek için mahkemeye başvurarak borçlunun varlıklarını yani menkül, taşınır mallar veya gayrimenküllerin açık arttırma (ihale) prosedürüyle icra yolu ile satışa çıkarılması usulüdür.

Mahkemeye başvurulan icralık malların bedeli on bin Türk Lirası veya üstü ise Türkiye’de yayım yapan ulasal ve yerel basın organlarında ilan olarak verilmesi koşulundadır. Türkiye’de bulunan üç yüzden fazla basın organında bu ilanlar tiraj durumlarına göre icra ilanları verilir. Birim fiyatından ucuz olan ve bu fırsatları kaçırmak istemeyen kişiler icra ihalelerine girmek istemelerine rağmen hangi icra ihalesinin nerede yayınlanacağına dair bir bilgisi bulunmamaktadır.
icrayı takip edebilmesi için hergün üç yüzden fazla basın yayım organını takip etmesi gerekir. Bunu yapması hem maliyet açısından hemde kişinin takibi açısından güç ve sıkıntılıdır. icraservisi.com (icra servisi), icra ihalesine katılmak isteyen kişilere bu güç ve sıkıntılı işlemden kurtararak daha kolay anlaşılır bir şekilde hangi ilanın ne zaman ve nerede yapılacağını yayınlıyor.

Sitemize günlük ortalama iki yüzün üzerinde icra ilanı yayınlanmaktadır. Yayınlanan bu icra ilanlarını kolaylıkla kontrol edebilir ve icra takibi yapabilirsiniz. İcra ihalesinin, ne zaman yayınlandığını hangi gazetede yer aldığını icra ilan süresinin ne zaman dolacağını, ihalenin nerede ve nasıl yapılacağına dair bilgiler yer almaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
İcra ihalesi, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Satılık bina İstanbul Küçükçekmece 2012/3262t başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply